Wyjście na pizzę, jak się ubrać


Co włożyć na wyjście do pizzerii w szczecinie?
Pizzeria, pizzerii nierówna. Wszystko zależy od rangi lokalu, do którego się wybierasz. Jeśli jest to wykwintna włoska restauracja, w której pizza (zobacz historię pizzy) jest tylko jednym z wielu dań warto pomyśleć o bardziej eleganckiej stylizacji. W takim wypadku z pewnością przyda się płaszcz damski, a także elegancka koszula, do której można dobrać bądź elegancką prosta spódnicę, bądź materiałowe spodnie. W przypadku pizzerii, typu trattoria, czy bardziej typu bar, gdzie podają dodatkowo posiłki i jedynym jaki jest w menu to pizza, warto ubrać się bardziej na luzie. Tutaj z pewnością, gdy się zbyt wystroi będzie się wyglądać nie na miejscu, a czasami nawet groteskowo.

Przypadkowe wyjście czy zaplanowana impreza

W to jak się ubrać, decyduje też okazja, z jakiej się w pizzerii spotykamy. Może to być spotkanie z przyjaciółmi, randka, spotkanie biznesowe, impreza integracyjna biurowa, czyjeś urodziny, czy nawet popularny ostatnio babyshower. Z tego powodu najważniejsza jest właściwa ocena sytuacji, aby moc przygotować się odpowiednio wcześniej do takiego wyjścia. Jeśli szykuje się kolacja biznesowa (akurat jesteś w delegacji w Szczecinie) z ważnym klientem z pewnością odpowiednia będzie garsonka, o stonowanej tonacji. Na romantyczną kolację wybierzesz już strój bardziej działający na zmysły drugiej połówki.
Stylizacje z jeansami na wieczorne wyjście np do pizzerii

Pora również ma znaczenie

Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę to pora roku, w jakiej czeka nas to wyjście. Wiadomo, że inaczej ubierzemy się latem, a inaczej zimą. Tak samo ważna jest pora dnia, czy nocy, o jakiej ma się rozpocząć spotkanie. W ciągu dnia można wybrać luźniejszą stylizację. Wieczorem obowiązuje już bardziej „wieczorowy” dress code. Wtedy w przypadku kobiet warto zrobić sobie mocniejszy makijaż i można pozwolić sobie na błyszczące dodatki biżuteryjne.

Jeansy damskie loose fit na wieczorne wyjścia

Taką stylizację założysz na spotkanie w pizzerii z przyjaciółmi

Jeansy damskie loose fit

Pizza w biegu

Jeśli spotkanie wypadnie nam niespodziewanie, na przykład w przerwie na lunch, to nie powinniśmy się przejmować, jeśli będziemy w stroju biznesowym, wtedy po prostu wyszliśmy z pracy i nikt nie będzie na nas krzywo patrzył. Co innego jeśli stylizacja byłaby typowo wieczorowa, a spotkanie wypadałoby nam o 12 w południe. Przy okazji zobacz menu pizzy i zamów przed wyjściem zamów online

Sportowy szyk- to jest to

Sportowy styl z nutą elegancji, czyli ponadczasowa biała koszula i jeansy to jest stylizacja, która sprawdzi się w niemal każdej okazji. Nadadzą się na wyjście o każdej porze dnia i nocy. Czasami warto postawić na prostotę w stylizacji, szczególnie w przypadku kiedy nie jest się do końca pewnym, jak właściwie się ubrać. Dobrze dobrane dodatki też mogą odegrać dużą rolę w Twojej stylizacji. Prosta kreacja i wyszukane dodatki to najbardziej uniwersalna kreacja, która zawsze pozwoli Ci na wyjście z twarzą z każdej imprezy, czy spotkania.

Pamiętaj o dress codzie

Dress code to swoisty savoir-vivre dla doboru stylizacji do miejsca. Warto o nim pamiętać, żeby nie zrobić żadnych wpadek. Warto przy wyborze odpowiedniej stylizacji, zapoznać się z wszelkimi detalami, odnośnie samego spotkania, miejsca, okazji, ludzi, z którymi się spotyka i jakie panują z nimi między nami relacje. To wszystko wpływa na to jak się finalnie musimy ubrać. Kolejną ważną kwestią jest też nasze podejście. Warto ubrać się tak, abyśmy czuli się pewnie i aby ubranie współgrało z nasza osobowością, a nie tworzyło dodatkowej, niewygodnej skóry. To, jak się ubierzemy, wpłynie pośrednio na stan naszej psychiki i może wpłynąć na to, jak odbierzemy to spotkanie.