Trochę o Szczecinie

Szczecin znajdujący się w województwie zachodniopomorskim jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce, zamieszkuje je ponad 400 tysięcy osób. Charakteryzuje się ciekawym położeniem i zachowanymi wciąż budowlami z okresu przedwojennego (część z nich została już odrestaurowana). Szczecin często mylnie jest uważany za nadmorskie miasto, spowodowane jest to przede wszystkim działającą stocznią szczecińską i bliskim położeniem do Bałtyku (100km).

Jaki jest Szczecin?

szczecinPrzez miasto przepływa druga co do wielkości rzeka w Polsce – Odra. Władze Szczecina przeprowadziły poważne remonty i budowy w jej okolicach, dzięki czemu powstały Bulwary – pięknie oświetlone miejsca nad rzeką przeznaczone na spacery i zwiedzanie. Miejsce stało się również atrakcyjne dla kawiarni i restauracji, co przyciąga do odwiedzin nie tylko szczecinian, ale i wizytujących w mieście turystów. Nad rzeką góruje Zamek Książąt Pomorskich, ten odrestaurowany zabytek wraz z położonym poniżej Podzamczem jest dumą i cechą charakterystyczną miasta.

Zielone miasto

Miasto otoczone jest różnorodnymi lasami (w tym słynną Puszczą Bukową) oraz jeziorami (jezioro Dąbie jest czwartym największym zbiornikiem wodnym w Polsce). Szczecin to miejsce, które wciąż się rozwija, a turyści i inwestorzy zaczynają doceniać jego rosnący potencjał (również najlepsze pizzerie), co prognozuje wzrost jego popularności turystycznej oraz pracowniczej w ciągu najbliższych kilku lat.